Meniu Închide

Proiectul Centrul Educațional

Primaria Municipiului București prin Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive Bucuresti – PROEDUS sub coordonarea Direcției Cultură, Învătământ, Turism, prin proiectul Centrul Educațional demarează un proiect de consiliere și orientare în carieră pentru elevii claselor 0-XII care sa se desfășoare pe tot parcursul ciclurilor școlare.

Scopul acestuia este de a forma o atitudine corectă și responsabilă fața de viitoarea carieră profesională a elevului. Obiectivele vizează formarea unei imagini clare și precise asupra particularitaților personalitații elevului, crearea condițiilor pentru alegerea conștientă a profesiei, identificarea unei scheme profesionale personalizate, orientarea în diverse profesii prin corelarea cerințelor meseriei cu interesele, aptitudinile și abilitațile personale, dezvoltarea abilitaților elevului pentru rezolvarea unei probleme specifice legate de cariera ( indecizie, anxietate legata de cariera, plan de cariera etc.).

Pentru a identifica necesitatea și dorinta de participare la acest proiect va rugăm să completați chestionarele adresate cadrelor didactice, elevilor și parinților pe care le regasiți accesand următoarele link-uri:

https://hubproedus.ro/chestionar-elevi.html

https://hubproedus.ro/chestionar-participare-cadre-didactice.html

https://hubproedus.ro/chestionar-parinti.html

Termenul limita pentru completarea chestionarelor de feedback este 15 decembrie 2021, ora 16:00, la adresa de mail: contact@proedus .ro.